+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Açık Rinoplasti

Açık Rinoplasti

Burun, insan için büyük bir özgüven problemi kaynağı olabilir. Aynı zamanda başlıca bir özgüven kaynağı da olabilir. Burnumuz yüzümüzde en dikkat çeken bölümdür. Yüzün en çıkıntılı olan bu bölgesi, çoğunlukla darbelere açık ve savunmasızdır. Burun kırılmaları gibi problemler sıklıkla görülür. Kırılan burnun ardından hemen yapılan müdahale, beraberinde düzgün bir burun getirebilirken, hemen müdahale edilmeyen burun kırıkları yanlış kaynama sonucunda kalıcı bozukluklara yol açabilir. Kırıklar dışında, burun eğrilikleri, burun kaymaları, burun ucu düşmeleri, asimetrik olmayan burun, burun ucu büyüklükleri, nefes alma problemleri gibi problemler dolayısıyla burun ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Genel olarak estetik kaygılar sebebiyle gerçekleştirilen burun ameliyatları, sıklıkla sağlık sorunları nedeni ile de tercih edilir. Deviasyon problemi, doğuştan veya sonradan alınan darbeler neticesinde veya genetik olarak gelen nefes alma problemlerine verilen genel isimdir. Bu tip sağlık sorunları nedeni ile müracaat edip ameliyat olmak isteyen hastalar genellikle, burnun fiziki görünümüne de müdahale edilmesini istemektedirler. Gelişen teknoloji ve tıbbi imkanlar neticesinde, burun ameliyatları teknikleri ülkemizde başarı ile uygulanmakta ve günden güne gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Açık Rinoplasti Nedir? 

Rinoplasti, burun şekillendirilmesi anlamına gelen ameliyatlar bütününe verilen genel bir isimdir. Rinoplasti ameliyatları, yüzün tam ortasında yer almakta olan burnu hedef alır. Ameliyat hedefi, problemli olan burnun, yüz ile simetri halinde onarılması-değiştirilmesidir. Açık rinoplasti, burnundan memnun olmayan veya nefes alma problemi yaşan hastalar tarafından sıklıkla başvurulan, burnun üst derisinin kaldırılması ile müdahale anlamına gelen ameliyat tekniğidir. Açık rinoplasti ameliyatları, çoğunlukla önemli durumlarda tercih edilmektedir. Örneğin, burun ucu dolgusu gibi küçük operasyonlar kapalı şekilde gerçekleştirilir. Açık burun rinoplastisi, hasta tercihi gözetilerek yine de doktor kararı ile alınmaktadır. Doktorun deneyimi ve hastaya hangi çeşit ameliyatı uygun gördüğü önem arz eder. Bu ameliyat türü genellikle, ileri deformasyon, burunun kemerli olması ve ciddi burun kaymaları gibi durumlarda doktorlar tarafından tercih edilir. Açık rinoplasti tekniğinin gelişmesi, hastaların şikayetçi oldukları görünüş bozukluklarından kurtulmalarında, oldukça etkili sonuçlar doğurur.

Açık Rinoplasti Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Açık rinoplasti ameliyatı öncesi, hasta doktoruna, nasıl bir burun hayal ettiğini düzgün bir biçimde aktarır ve istenilen burnun doktor ile yüz simetrisine uygun olup olmadığı danışılarak belirlenir. Bu belirlenim ardından, istenilen burun şekli için hangi operasyonların gerektiği seçilerek ameliyat çizelgesi oluşturulur. Burun ameliyatları söz konusu olduğunda, nasıl olursa olsun öncesinde dikkat edilmesi gerekenler aşağı yukarı aynıdır. Açık veya kapalı burun ameliyatı tekniği ile karşı karşıya olan hastalar, ameliyat öncesinde soğuk algınlığı veya grip gibi burnun mukoza seviyesini arttıracak hastalıklara yakalanmamış olmalıdırlar. Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçların ve tüketilen kan sulandırıcı sebze ve meyvelerin kullanımı kesilmelidir. Hasta ameliyat öncesi 6 saat boyunca bir şey yiyip içmemelidir.

Ameliyat sonrasında, gerekli görüldüğü takdirde bir gün müşahede altında tutulan hasta, aynı gün içerisinde yürütülebilmektedir.Taburcu olunduktan sonra burun, çok dikkatli bir biçimde korunmalıdır.  Evine gönderilen hastaya dik bir yastıkta istirahat etmesi önerilir. Kafasını sağa veya sola çevirerek uyumaması, burun ameliyatı sonrası deformasyon riskini en aza indirgemektedir.  Burun estetiklerinde, en sık sorulan sorulardan biri olan gözlük kullanımının, zararlı mı yoksa zararsız mı olduğu sorusunun cevabı, elbette zararlı olduğudur. Yeni estetik ameliyattan çıkmış bir burunun üzerine, ağırlık koyulmaması tercih edilmelidir. İyileşme sürecinin, doktor tavsiyelerine uyulması halinde kötü geçme olasılığı büyük çoğunlukla bulunmamaktadır.

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

 • Rinoplasti (Burun Estetiği)

  Rinoplasti Burun Estetigi - Burun Ameliyatı

  Günümüz dünyasında daha güzel bir buruna sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için kliniğimizin hizmetlerinden faydalanarak Rinoplasti (burun estetiği) yapabilirsiniz. Bizi arayın ve bizden randevu alın!

 • Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği - Plastik Cerrahi Yüz Estetiği

  Modern dünyada daha güzel yüz hatlarına sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yüz estetiği size yardımcı olacaktır. Kliniğimizden yararlanın. Bizi arayın ve bizimle bir toplantı düzenleyin!

 • Dolgu

  Dolgu

  Çene, dudak, gözaltı, kaş ve alın bölgelerine operasyonları yapmaktayız

 • Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Doğuştan olmayan kulak kıvrımının tekrar oluşturulması demektir.

 • Yüz Bölgesi Dolgu Uygulamaları

  Yüz Bölgesi Dolgu Uygulamaları

  Yüz bölgesi dolgusu, yüz estetiği ve burun estetiği alanında sıklıkla tercih edilen bir güzellik tedavi yöntemidir.

 • Yüze İp Askı Uygulamaları

  Yüze İp Askı Uygulamaları

  Günümüzde estetik operasyonlar popülerlik kazanmış ve insanlar kendilerini daha iyi hissetmek ve genç görünmek için farklı çözümler aramaktadır.

 • Ultrasonik Burun Estetiği Ameliyatı

  Ultrasonik Burun Estetiği Ameliyatı

  Günümüzde burun estetiği ameliyatları, insanların estetik kaygılarını gidermek ve burun görünümünü iyileştirmek için sıklıkla tercih ettiği bir cerrahi işlem haline gelmiştir.

 • Eğri Burun Ameliyatı

  Eğri Burun Ameliyatı

  Eğri burun , birçok insanın yaşadığı bir sorundur ve hem estetik hem de fonksiyonel sorunlara neden olabilir.

 • Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

  Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

  Göz kapağı estetiği, yaşlanma süreciyle birlikte ortaya çıkan göz çevresindeki sarkmaları, torbaları ve kırışıklıkları gidermek için tercih edilir.

 • Burun Ucu Estetiği (Tip Plasti)

  Burun Ucu Estetiği (Tip Plasti)

  Burun ucu estetiği, estetik bir ameliyat prosedürüdür ve burun ucundaki şekil, boyut veya orantısızlık gibi sorunları düzeltmeyi hedefler.

 • Push Down Rinoplasti

  Push Down Rinoplasti

  Burun Estetiğinde Yeni Bir Yaklaşım, Burun estetiği, dış görünümünü memnun etmeyen bireyler için yaygın bir çözüm sunmaktadır

 • Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

  Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

  Kapalı burun estetiği, estetik amaçlı veya nefes alma sorunlarının giderilmesi için tercih edilen bir cerrahi prosedürdür.

 • Let Down Rinoplasti

  Let Down Rinoplasti

  Rinoplasti, insanların yüzlerindeki dengeyi sağlamak, estetik görünümü iyileştirmek ve solunum fonksiyonlarını optimize etmek için sıklıkla tercih ettiği bir estetik cerrahi işlemidir.

 • Geniz Eti Ameliyatı

  Geniz Eti Ameliyatı

  Geniz eti, burun ve ağız arasında yer alan bir dokudur. Bazı insanlarda geniz etinin büyümesi veya enfeksiyonu sorunlara yol açabilir.

 • Burun Kemeri Düzeltme

  Burun Kemeri Düzeltme

  Burun kemeri düzeltme, burundaki kemer şeklinin düzeltilmesini sağlayan bir ameliyat prosedürüdür.

 • Revizyon Burun Estetiği

  Revizyon Burun Estetiği

  Revizyon burun estetiği, birinci burun estetiği ameliyatından sonra ortaya çıkan problemleri düzeltmek için gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir.

 • Yüz Bölgesi Örümcekağı Estetiği

  Yüz Bölgesi Örümcekağı Estetiği

  Yüz bölgesi örümcekağı estetiği, yüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için yapılan bir estetik işlemdir.

 • Radyo Frekans ile Alerjik Rinit Tedavisi

  Radyo Frekans ile Alerjik Rinit Tedavisi

  Alerjik rinit, burun içindeki mukoza zarının alerjenlere karşı aşırı duyarlılık gösterdiği bir durumdur. Bu durum, burun akıntısı, hapşırma, kaşıntılı burun ve tıkanıklık gibi belirtilerle kendini gösterir.

 • Horlama ve Uyku Apnesi Tedavisi

  Horlama ve Uyku Apnesi Tedavisi

  Horlama ve uyku apnesi, uyku sırasında solunum problemlerine bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklardır.

 • Konka Bülloza Ameliyatı

  Konka Bülloza Ameliyatı

  Konka bülloza, burun boşluğunda yer alan nazal konka adı verilen yapıların şişmesi durumudur.

 • Kulak Zarı Ameliyatı

  Kulak Zarı Ameliyatı

  Kulak zarı ameliyatı, kulak zarında oluşan delikler, yırtıklar, kalınlaşmalar veya diğer problemler nedeniyle işitme kaybı veya kulak enfeksiyonlarının tedavi edilmesi için yapılan bir cerrahi müdahaledir.

 • Badem Göz (Foxed Eyes) Ameliyatı

  Badem Göz (Foxed Eyes) Ameliyatı

  Badem göz, birçok insanın estetik bir görünüm elde etmek için tercih ettiği bir ameliyat türüdür.

 • Endoskopik Sinüzit Ameliyatı

  Endoskopik Sinüzit Ameliyatı

  Sinüzit, burun ve sinüs boşluklarının iltihaplanmasıyla karakterize edilen bir sağlık sorunudur.

 • İple Kaş Kaldırma Ameliyatı

  İple Kaş Kaldırma Ameliyatı

  Günümüzde birçok kişi, kaş bölgesindeki sarkma ve düşüklük sorunundan rahatsızlık duymaktadır.

 • Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

  Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

  Kaş kaldırma ameliyatı, yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve genç bir görünüm elde etmek isteyen kişiler arasında popüler bir estetik cerrahi prosedürdür.

 • Endoskopik Ortaya Yüz Germe

  Endoskopik Ortaya Yüz Germe

  Günümüzde birçok insan yaşlanma belirtilerini hafifletmek veya gençliklerini geri kazanmak için estetik cerrahi yöntemlere başvurmaktadır.

 • Endoskopik Temporal Lift

  Endoskopik Temporal Lift

  Endoskopik temporal lift, yaşlanmanın etkilerini tersine çevirmek ve genç bir görünüm elde etmek isteyen kişilere yönelik estetik bir cerrahi prosedürdür.

 • Burun dolgusu

  Burun dolgusu

  Günümüzde burun estetiği, birçok kişi için dış görünümünde değişiklik yapmak isteyenler arasında popüler bir seçenek haline gelmiştir.

 • Kepçe Kulak Ameliyatı

  Kepçe Kulak Ameliyatı

  Kepçe kulak, kulağın normalden daha fazla dışa doğru çıkık olması durumunu tanımlar.

 • İple Kepçe Kulak Ameliyatı

  İple Kepçe Kulak Ameliyatı

  Kepçe kulak, doğuştan veya travma sonucu oluşabilen bir kulak şekil bozukluğudur.

 • Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu

  Günümüzde estetik güzellik standartları sürekli olarak evrim geçirmekte ve insanlar daha belirgin yüz hatlarına sahip olmayı arzulamaktadır.

 • İntratimpanik Steroid Uygulamaları

  İntratimpanik Steroid Uygulamaları

  İntratimpanik steroid, kulak sağlığı alanında kullanılan bir tedavi yöntemidir. İşitme kaybı, Meniere hastalığı ve iç kulak iltihabı gibi çeşitli durumların tedavisinde etkili olabilir

 • Nazal Polipler Cerrahisi

  Nazal Polipler Cerrahisi

  Nazal polipler, burun ve sinüslerde oluşan, şişmiş ve sümüksü dokulardır.

 • Paris Işıltısı

  Paris Işıltısı

  Cildimiz, doğal yaşlanma süreci, güneşin zararlı etkileri ve çevresel faktörlerden dolayı zamanla canlılığını kaybedebilir.

 • Bişektomi (Yanak İnceltme) Ameliyatı

  Bişektomi (Yanak İnceltme) Ameliyatı

  Bişektomi, yanak inceltme ameliyatı olarak da bilinen bir cerrahi işlem olan bişektomi, yüz hatlarınızı inceltmek ve daha belirgin bir çene hattı elde etmek için tercih edilen bir seçenektir.

 • Nazal Valve Ameliyatı

  Nazal Valve Ameliyatı

  Nazal valve ameliyatı, burun deliği tıkanıklığının giderilmesi için başvurulan bir cerrahi prosedürdür.

 • Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığı Ameliyatı

  Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığı Ameliyatı

  Göz yaşı kanal tıkanıklığı, göz yüzeyini nemli tutan gözyaşının normal şekilde drene olamaması durumudur.

 • Kulak Tüpü Takılması Ameliyatı

  Kulak Tüpü Takılması Ameliyatı

  Kulak tüpü takılması ameliyatı, kulakta biriken sıvının drene edilmesi ve orta kulak basıncının dengelemesi için yapılan bir işlemdir.

 • Ses Teli Nodülleri ve Tedavisi

  Ses Teli Nodülleri ve Tedavisi

  Ses teli nodülleri, ses tellerinin yan tarafında oluşan küçük şişliklerdir.

 • Uyku Apnesi Ve Tedavisi

  Uyku Apnesi Ve Tedavisi

  Uyku apnesi, uyku sırasında solunumun geçici olarak durması veya azalmasıyla karakterize edilen bir uyku bozukluğudur.

 • Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği, yüz ve boyun bölgesindeki sarkmaları ve çift çeneyi gidermek için etkili bir çözüm sunan bir yöntemdir.

 • img

  İzmir Burun Estetiği

  Modern tıbbın verdiği imkanlar insan hayatına en iyi katkıyı sunuyor

Çalışma saatlerimiz

 • Pazartesi 09:00 - 18:00
 • Salı 09:00 - 18:00
 • Çarşamba 09:00 - 18:00
 • Perşembe 09:00 - 18:00
 • Cuma 09:00 - 18:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı