+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Burun Ameliyatı

 
Rinoplasti yani Burun Estetiği burun yapısının yeniden şekillendirilmesi demektir.
 
Burun estetiğinin iki yöntemi  vardır:
 
  1. Açık Rinoplasti 
  2. Kapalı Rinoplasti
 
Açık Rino Plasti ile Kapalı Rinoplasti arasındaki farklar nelerdir?
 
Açık rinoplasti ile Kapalı rinoplasti arasındaki tek fark Açık Rinoplasti de burun altında burun ile dudak arasında bir kesik olmaktadır. Kapalı rinoplastide böyle bir kesik olmaz, şişlik ve morluk daha az olmaktadır.
 
 
Ameliyat Öncesi Süreç Nasıl Gelişir? 
 
Burun estetiği öncesinde hastalarımızın ön muayenesi yapılmaktadır. Burun yapısı ve  burun içerisinde nefes almayı engelleyecek bir problemi varsa onlar değerlendirilir.Ameliyat planı burunun yapısına  göre yapılır. Burunun 7 farklı açıdan fotoğrafları çekilir. Burun üzerinde hastalarımıza burunda oluşacak şekil değişikliği similasyonda gösterilir. Buna göre hastamızla birlikte değerlendirilerek yapılacak ameliyatın şekli planlanır.Burun estetiği ameliyatı yaklaşık iki saat kadar sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ameliyattan sonra genelde aynı gün hastalarımız taburcu olabilmektedir. Burun üzerinde bir hafta kalacak bir bandaj konur. Bandaj bir hafta sonra çıkartılır. Bir hafta sonra günlük hayata dönebilirsiniz. Burun içerisine tampon koymuyoruz, bunun yerine Silikon dediğimiz ortası delikli, hastalarımızın nefes alabileceği, tamponları tercih ediyoruz. Bunlarıda genelde üç-dört gün sonra alıyoruz.
 
Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?
 
  1. Bir hafta sonra hastamız günlük hayatına dönebiliyor.
  2. Altı hafta kadar güneş gözlüğü kullanmamayı tavsiye ediyoruz
  3. Sıcak dönemlerde ameliyat olanlara yüksek faktörlü güneş kremi kullanmayı öneriyoruz.
  4. İki üç ay buruna darbe almamayı öneriyoruz
  5. Burunun son şeklini alması 6 ay ila bir yıl sürmektedir ve burun yapısına göre değişmektedir.
Rinoplasti ameliyatlarında ençok sorulan şey ameliyat fiyatlarıdır. Ameliyat fiyatları burunun şekline ve daha önce ameliyat olup olmadığınıza göre değişmektedir.