+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Açık ve Kapalı Rinoplasti Farkı Nedir?

Açık ve Kapalı Rinoplasti Farkı Nedir?

Burun estetikleri, insanın kendisine olan bakış açısını bile olumlu bir hale getiren estetik ameliyatlardır. Bu ameliyatlar, keşif dönemlerinden bugüne dek, farklı tekniklerin yaygın kullanımı ile icra edilmişlerdir. Burun estetiği, burnunun görünüşünden memnun olmayan, doğuştan bir problem ile dünyaya gelen veya sonradan aldığı darbeler neticesinde bozulan burun yapısına, cerrahi olarak müdahale edilmesi demektir. Burun estetikleri, buruna alınan darbelere, eğriliklere, nefes alma güçlüklerine ve burnun şekline göre değişebilir. Bu noktada hastanın üzerine düşen, operasyondan beklentisini anlaşılır bir biçimde doktoruna aktarmasıdır. Burun rinoplastisi, açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilebilir. 

Açık Rinoplasti

Açık rinoplasti, burnun iki kenarına atılan kesikler sayesinde, burnun üst derisinin kaldırılması ile meydana gelen müdahale demektir. Kaldırılan burun derisi sonrası doktor, daha rahat bir çalışma alanına kavuşur ve sorunlu bölgeyi direk olarak görerek, müdahaleyi gerçekleştirir. Estetisyene kolaylık sağlayan bu yöntem, mükemmel sonuçlara kapı açmaktadır.  Kapalı rinoplasti ile arasındaki en temel fark, açık rinoplasti uygulamasında, burnun altına açılan ufak bir kesik sayesinde, üst burun derisinin kaldırılarak müdahale ediliyor olmasıdır.

Kapalı Rinoplasti

Kapalı rinoplasti, açık rinoplastinin aksine, burun derisinin kaldırılmaksızın müdahale ediliyor veya edilecek olduğu anlamlarına gelir. Bu yöntemde burnun iç kenarlarına açılan kesikler sayesinde cerrah, içeriden müdahale etme imkanı kazanır. Gerekli tetkikler, doktor tarafından yapılır ve hasta ile istediği değişikliklerin yüz simetrisine uyup uymaması planlanır. Tıbbi alanda gelişen teknoloji, kapalı rinoplasti türünü oldukça geliştirmiştir. Kullanılan ekipmanlar sayesinde hastalar, istedikleri burunlara kavuşarak ayrılmaktadır.

Açık ve kapalı rinoplasti ameliyatlarının temel farkları, daha ameliyata girilen anlarda baş gösterir. Kapalı burun estetiği tercih edildiği takdirde, ameliyat süresi 1 ila 2 saat arasında değişebilmekte iken, açık burun estetiklerinde ameliyat süresi, 2,5 ila 3,5 saat arasında değişebilir. Gerçekleşecek operasyonun çeşidine göre farklılaşabilecek olan ameliyat süresi, uygulanan operasyon çokluğuna göre de değişir. Örneğin, düşük burun estetiği ve burun ucu kaldırma estetiklerini aynı anda olacaksanız süre değişecektir.

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

 • Rinoplasti (Burun Estetiği)

  Rinoplasti Burun Estetigi - Burun Ameliyatı

  Günümüz dünyasında daha güzel bir buruna sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için kliniğimizin hizmetlerinden faydalanarak Rinoplasti (burun estetiği) yapabilirsiniz. Bizi arayın ve bizden randevu alın!

 • Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği - Plastik Cerrahi Yüz Estetiği

  Modern dünyada daha güzel yüz hatlarına sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yüz estetiği size yardımcı olacaktır. Kliniğimizden yararlanın. Bizi arayın ve bizimle bir toplantı düzenleyin!

 • Dolgu

  Dolgu

  Çene, dudak, gözaltı, kaş ve alın bölgelerine operasyonları yapmaktayız

 • Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Doğuştan olmayan kulak kıvrımının tekrar oluşturulması demektir.

 • img

  İzmir Burun Estetiği

  Modern tıbbın verdiği imkanlar insan hayatına en iyi katkıyı sunuyor

Çalışma saatlerimiz

 • Pazartesi 09:00 - 18:00
 • Salı 09:00 - 18:00
 • Çarşamba 09:00 - 18:00
 • Perşembe 09:00 - 18:00
 • Cuma 09:00 - 18:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı