+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt göz kapağı estetiği, alt göz kapağındaki sarkma, göz altı torbaları, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi her türlü sorunu düzeltmek için uygulanabilen bir estetik ameliyat türüdür. Alt göz kapağı estetiği birçok kişi için önemlidir. Alt göz kapağı estetiğinden bahsederken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İlki alt göz kapağının konumudur. İkincisi göz kapağının şeklidir. Üçüncüsü ise göz kapağı açıklığının boyutu ve simetrisidir. Son olarak ise, alt göz kapağının cilt kalitesi ve rengidir. Tüm bu faktörler alt göz kapağının genel görünümüne katkıda bulunur. Alt göz kapağı estetiği düşünülürken tüm bu faktörlerin akılda tutulması önemlidir. 

Amacınızın ne olduğuna bağlı olarak, bu faktörlerden bir veya ikisine diğerlerinden daha fazla odaklanmak isteyebilirsiniz. Örneğin, daha genç bir görünüm elde etmek istiyorsanız, cilt kalitesini geri kazanmaya ve cilt tonunu iyileştirmeye odaklanmak isteyebilirsiniz. Öte yandan, daha etkili bir görünüm elde etmek istiyorsanız, göz kapağının şeklini değiştirmeye veya alt göz kapağı açıklığına göre göz bebeğinin boyutunu artırmaya odaklanmak isteyebilirsiniz. 

Alt Göz Kapağı Estetiğinde Uygulanan Cerrahi Yöntemler Nelerdir?

Alt göz kapağı ameliyatının en yaygın türü, deride küçük kesikler yapmayı ve fazla dokuları dikkatli bir şekilde çıkarmayı içeren blefaroplasti olarak adlandırılır. Bazı durumlarda, cerrahın ayrıca alttaki kasları veya yağ yastıklarını yeniden konumlandırması gerekebilir. Blefaroplasti, lokal anestezi veya genel anestezi kullanılarak yapılabilir ve ameliyatın tamamlanması genellikle yaklaşık bir saat sürer. 

Bir diğer popüler yöntem, daha genç bir görünüm elde etmek için alt göz kapağının yeniden konumlandırılmasını içeren kantoplasti olarak bilinir. Bu prosedür ayrıca göz kapağının işlevini iyileştirmeye yardımcı olarak gözün açılıp kapanmasını kolaylaştırır. Ek olarak, kantoplasti, pitoz olarak bilinen bir durum olan sarkık göz kapaklarının düzeltilmesine de yardımcı olabilir. Kullanılan yöntem ne olursa olsun, alt göz kapağı ameliyatı kişinin görünümü üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir, daha genç ve dinlenmiş bir görünüm sağlayabilir.

Kimler Alt Göz Kapağı Estetiği Olabilir?

Alt göz kapağı estetiği hem erkek hem de kadınlarda yapılabilir ve sonuçları gözlerin görünümünü gençleştirmede çok etkili olabilir. Ancak, prosedür herkes için uygun değildir. Blefarit veya kuru göz gibi bazı tıbbi rahatsızlıkları olanlar alt göz kapağı estetiği için uygun adaylar olmayabilir. Ayrıca, daha önce göz kapağı ameliyatı geçirmiş veya herpes simpleks virüsü öyküsü olan kişilerin de bu tür işlemlerden kaçınması gerekebilir. Alt göz kapağı estetiğinin sizin için uygun olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu kalifiye bir cerrahla yapılacak görüşmedir.

Alt Göz Kapağı Estetiği İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Alt göz kapağı estetiği sonrası gözyaşı kanalları geçici olarak tıkanabilir. Bu, gözlerin sulanmasına ve hatta akıntıya neden olabilecek gözyaşı birikmesine neden olabilir. Gözleri düzenli olarak temizlemek ve ovmaktan kaçınmak önemlidir, çünkü bu sorunu daha da kötüleştirebilir. Bazı durumlarda, gözyaşı kanallarını açık tutmak için küçük bir tüp yerleştirilebilir. Ek olarak, gözleri doğrudan güneş ışığından korumak ve en az iki hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınmak önemlidir. Hastalar bu basit yönergeleri takip ederek alt göz kapağı estetiği sonrası komplikasyon riskini en aza indirebilir.

Alt göz kapağı estetiği düşünüyorsanız mutlaka cerrahınıza danışınız. İstenilen sonuçları elde etmek için kullanılabilecek çeşitli teknikler vardır ve istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olabilecek nitelikli bir profesyonel bulmak önemlidir. Okuduğunuz için teşekkürler!

 

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

 • Rinoplasti (Burun Estetiği)

  Rinoplasti Burun Estetigi - Burun Ameliyatı

  Günümüz dünyasında daha güzel bir buruna sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için kliniğimizin hizmetlerinden faydalanarak Rinoplasti (burun estetiği) yapabilirsiniz. Bizi arayın ve bizden randevu alın!

 • Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği - Plastik Cerrahi Yüz Estetiği

  Modern dünyada daha güzel yüz hatlarına sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yüz estetiği size yardımcı olacaktır. Kliniğimizden yararlanın. Bizi arayın ve bizimle bir toplantı düzenleyin!

 • Dolgu

  Dolgu

  Çene, dudak, gözaltı, kaş ve alın bölgelerine operasyonları yapmaktayız

 • Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Doğuştan olmayan kulak kıvrımının tekrar oluşturulması demektir.

 • img

  İzmir Burun Estetiği

  Modern tıbbın verdiği imkanlar insan hayatına en iyi katkıyı sunuyor

Çalışma saatlerimiz

 • Pazartesi 09:00 - 18:00
 • Salı 09:00 - 18:00
 • Çarşamba 09:00 - 18:00
 • Perşembe 09:00 - 18:00
 • Cuma 09:00 - 18:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı