+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Gözlerimiz bizim için en değerli organların başında gelir. Aynı zamanda sosyal olarak da bizi en iyi gösteren, direkt olarak duruşumuzu ve bakışımı etkileyen, kendimizi ilk bakışta ifade etmemize yol açan bir organdır. Görme duyusunun yanı sıra estetik algıya da direkt etki ettiği için ayrıca önemlidir. Gözlerin bu denli önemli olduğunun bilincinde olarak badem göz denilen göz türü de ayrıca herkesin istediği tipte bir göz tipidir. Genellikle badem gözler, badem şeklinde bir göz tipidir. Şekli badem yemişine benzediğinden ötürü bu ismi alan göz tipi, aynı zamanda oldukça hoş bir görüntüye sahiptir. Bu nedenle badem göz ameliyatı ve estetiği olanların sayısı son yıllarda artmıştır.

Badem Göz Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Gözün dış kenarlarının yukarıya doğru çekik durması genellikle kadınlar tarafından istenen bir durumdur. Hem yarattığı etki hem de estetik algısı çok güçlüdür. Genç yaşlardan itibaren gözlerde görülen yorgun, üzgün ve yaşlı bakışa sahip pek çok kişi bu ameliyatı tercih etmektedir. Bu göz ifadelerine sahip herkes doktorun muayenesi sonrasında badem göz ameliyatı olabilir. Badem göz ameliyatı sayesinde hastalara kesin bir çözüm getirilerek badem gözlere sahip olunur.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetik ameliyatı yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Cerrahi bir uygulama olmasından ötürü lokal anestezi kullanılmaktadır. Gözlerin dış köşeleri bu nedenle uyuşturulmaktadır. Köşeler işaretlenerek hastanın gözlerinin en iyi olabileceği yerler belirlenir. Köşeler de hastanın istediği şekilde yukarı doğru kaldırılır. 14-15 mm kadar bir açıklığın muhafaza edilmesi gerekir. Basit bir askı mekanizmasıyla doku kemik zarına tutturulur. Böylece gergin bir görüntü oluşur.

Küçük bir operasyon olmasından ötürü hastayla konuşmak mümkündür. Bu nedenle hastaya verilen komutlar da yerine getirilebilir. Dikiş malzemesi cerrahi operasyonlarda kullanılan saçtan ince sağlam malzemelerdir. 3-4 kadar dikiş atıldıktan sonra işlem tamamlanır. Badem göz ameliyatı öncesinde ve sonrasında hastanede yatış yapılmasına gerek yoktur. Hasta birkaç saatlik gözetimden sonra evine gidebilir.

Operasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Öncelikle doktorun verdiği tavsiyelere dikkat edilmelidir. Badem göz estetik ameliyatından sonra herhangi bir bandaj kullanılmamaktadır. Birkaç gün boyunca araba kullanmak yasaktır ve sigara kullanımı da sınırlandırılmalıdır. Sigara kullanımı olduğu takdirde kızarıklıklar oluşabilir. Banyo ve yüz yıkaması ise 2. günden sonra başlanabilir.

Badem Gözün Etkileri Nelerdir?

İlk başta psikolojik ve özgüven açısından etkileri oluşmaktadır. Bununla birlikte yüzdeki ifadenin değişmesi sosyal yaşantıya da katkı sağlamaktadır. Yüz ifadelerinde yaşanan bozukluklar varsa giderilir ve daha düzgün bir duruş sergilenir. Yorgun ve ifadesiz bakışların kökten çözümü için bu ameliyat oldukça önemli ve başarılı sonuçlar vermektedir. Badem göz ameliyatı için konusunda uzman doktoru bularak doktor ile birlikte hareket edilmelidir.