+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Günümüzde modern tıbbın sağladığı gelişmeler neticesinde çok hızlı bir şekilde ameliyatlar gerçekleşebiliyor. Bu şekilde hızlı bir ameliyat, aynı zamanda normal hayata dönüşü de oldukça hızlandırıyor. Sorunsuz, rahat ve iyi bir ameliyat olmanın başlangıcı da elbette modern tıbbın sağladığı gelişmelerden geçiyor. Bunu da etkileyen en önemli faktör de doktorların deneyimidir. Doktorların tecrübeli olması ve rinoplasti ameliyatlarında tecrübeli olması da oldukça etkilidir.

Cerrahi bir uygulama olarak rinoplasti, her yıl yüzbinlerce kişinin başvurduğu bir estetik ameliyat uygulamasıdır. Burun, vücudumuzda ön planda olan en önemli organlarımızdan birisidir. Nefes alımı ve hücrelerin oksijen ihtiyacı direkt olarak burundan sağlanır. Burunlarda zaman içerisinde veya doğuştan oluşan deformasyonlar ve sorunlar, mevcut görünüme zarar verir. Bu durumun psikolojik etkileri de elbette kişiye zarar verebilmektedir. Özgüven olarak ve fiziksel olarak rahatsızlık duyulması oldukça fazla görülen sorunlardan bir kaçıdır. 

Rinoplasti Nasıl Uygulanır?

Cerrahi uygulama olarak rinoplasti ameliyatında anestezi yöntemi uygulanır. Rinoplastide yapılan kesilerin büyük çoğunluğu gözle görülmesi mümkün olmayan burun içindeki alanlarda yapılır. Bazı uygulamalarda ise cerrahi kesi, delikleri birbirinden ayıran orta kısımdan yapılmaktadır. İçerisinde kıkırdak ve kemik unsurlarının alınmasıyla iç yapı düzenlenir. 

Ameliyat bitiminde burnun içerisine kanamaları önlemek adına tampon yerleştirilir. Tampon daha sonra çıkartılır. Burun kanatlarına ameliyat sonrasında bant uygulaması da yapılır. Burun ateli ise ortalama 7 gün sonra da çıkartılır. Morluk ve şişliklerin oluşması oldukça doğaldır. Bu morluk ve şişlikler hemen hemen 2 hafta içerisinde tamamen kaybolur.

Rinoplastinin Faydaları Nelerdir?

Burnun kemik ve kıkırdağının yeniden şekillendirilmesi güvenli ve herhangi bir komplikasyona yol açmamaktadır. Yüzün diğer kısımlarıyla estetik olarak uyum sağlayan bir burun ameliyatı uygulaması olarak rinoplasti, estetik açıdan da oldukça önemlidir. Burun üzerinde hoş durmayan bir kemer, içerisinde burnun sürekli tıkanmasına neden olan kemik ve et gibi unsurları yok ederek daha rahat etmenize olanak sağlar. 

Burnun görünümünün değişmesiyle başlayan özgüven kazanımı, aynı zamanda sağlığınıza da etki sunar. Sağlığınıza yaptığı olumlu etkileri, oksijen alımında veya spor yaparken çok rahatlıkla görmek mümkündür. Özellikle sürekli üst solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarını yaşayan kişiler, rinoplasti ameliyatları sonrasında hasta olma riskleri de azalmıştır. 

Estetik Açıdan Rinoplasti Ameliyatı

Estetik ameliyatlar, vücutta oluşmuş olan deformasyon ve komplikasyonları düzelten, daha iyi bir görünüm vermeyi amaçlayan bir dizi ameliyatlara denir. Estetik cerrahlar, bu konuda uzmanlaşmış kişilerdir. Estetik cerrahların yüz bölgesinde uzmanlaşan cerrahları da rinoplasti ameliyatında oldukça etkilidir. Genel olarak hasta ile cerrahın isteklerinin birbiriyle uyuşması ameliyat öncesi önemlidir. Tamamen estetik kaygılarla ameliyat olmak isteyen hastaların öncelikle doktor tarafından muayene edilmesi gereklidir. Hastanın yaşı, cinsiyeti, daha önce geçirdiği ameliyatlar ve boy kilo gibi özellikler de bu durumda değerlendirilir.

 

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

 • Rinoplasti (Burun Estetiği)

  Rinoplasti Burun Estetigi - Burun Ameliyatı

  Günümüz dünyasında daha güzel bir buruna sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için kliniğimizin hizmetlerinden faydalanarak Rinoplasti (burun estetiği) yapabilirsiniz. Bizi arayın ve bizden randevu alın!

 • Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği - Plastik Cerrahi Yüz Estetiği

  Modern dünyada daha güzel yüz hatlarına sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yüz estetiği size yardımcı olacaktır. Kliniğimizden yararlanın. Bizi arayın ve bizimle bir toplantı düzenleyin!

 • Dolgu

  Dolgu

  Çene, dudak, gözaltı, kaş ve alın bölgelerine operasyonları yapmaktayız

 • Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Doğuştan olmayan kulak kıvrımının tekrar oluşturulması demektir.

 • img

  İzmir Burun Estetiği

  Modern tıbbın verdiği imkanlar insan hayatına en iyi katkıyı sunuyor

Çalışma saatlerimiz

 • Pazartesi 09:00 - 18:00
 • Salı 09:00 - 18:00
 • Çarşamba 09:00 - 18:00
 • Perşembe 09:00 - 18:00
 • Cuma 09:00 - 18:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı