+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Dudak Dolgusu Bakımı

Dudak Dolgusu Bakımı

Dudak dolgusu bakımı kişiyi çok yormayan bir işlem alanına sahiptir. İlk olarak dudak dolgusu, doğuştan dudak yapısı ince olan kişiler için dudaklarını kalınlaştırmak amacı ile başvurdukları bir yöntemdir. Dudak dolgusu estetik cerrahi alanına girer. Dolgular geçici ya da kalıcı olarak kullanılmaları bakımından ikiye ayrılır. Ancak genel bakım durumu hepsinde aynıdır. Öncelikle dolguyu uyguladıktan hemen sonra sık sık dudaklar hareket ettirilmemelidir. Uygulamadan sonra lokal kremler kullanılabilir. Bu kremler dudak yapısını yumuşatıp kurumasını ve mikrop kapmasını önler.

İşlem sonrası arada bir olacak şekilde buz da uygulanır. Buz, dudağın herhangi bir darbe sonucu daha çok şişmesini ya da ağrımasını önler. Buz özellikle yatıştırıcı rol de oynar. Dudak dolgusu bakımı arasında özellikle çok sıcak ya da soğuk bir hava varken dışarı çıkılacaksa çıkmadan önce nemlendirici kremi sürmeniz önemli rol oynar.  Aksi takdirde dudak tahrişe ve kurumaya açık hale gelir. Bu da yüzeyinin soyulmasını tetikler.

Dudak Dolgusu Sonrası Genel Bakım

Genel bakım alanı içinde yüz yıkama yer alır. Yüzünüzü günde en az iki kere yüz sabunu ile yıkadığınız zaman dudaklar da yıkanıp temizlenmiş olur. Her gece yatmadan önce dudak yüzeyine bakım kremi sürülebilir. Gece sürülen bakım kremleri dudağı dinlendirip derinlemesine korur. Gündüz özellikle aşırı dudağı kuruyanlar için sık sık nemlendirici sürmelerinde fayda vardır. Dudak dolgusu bakımı için alkol içeren kremlerin kullanılmaması gerekir. Tamamen doğal bileşenli kremler tercih edilmelidir. Bakım için bol bol su da içebilirsiniz. E vitamini kullanmanız dudaklara iyi gelir. Doğal asit ile dudak bakımını yapabilirsiniz.

Bakım için dudak peelingi de yaptırabilirsiniz. Dudaklara iyi gelen doğal maskeler de kullanabilirsiniz. Aloe vera nemlendiriciler ile dudak bakımını derinlemesine yapabilirsiniz. Ruj kullanmadan önce markasını ön planda tutarak kullanmaya özen gösterin. Sağlıksız rujlar genel dudak yapısına da zarar verir. Bunlar dışında başka bir ürün kullanılacaksa eğer doktora başvurarak kullanılmasında yarar vardır. Tüm bu uygulamalarla birlikte daha bakımlı ve canlı bir dudak yapısına sahip olurken dolgunuzu da koruyabilirsiniz.

 

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

 • Rinoplasti (Burun Estetiği)

  Rinoplasti Burun Estetigi - Burun Ameliyatı

  Günümüz dünyasında daha güzel bir buruna sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için kliniğimizin hizmetlerinden faydalanarak Rinoplasti (burun estetiği) yapabilirsiniz. Bizi arayın ve bizden randevu alın!

 • Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği - Plastik Cerrahi Yüz Estetiği

  Modern dünyada daha güzel yüz hatlarına sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yüz estetiği size yardımcı olacaktır. Kliniğimizden yararlanın. Bizi arayın ve bizimle bir toplantı düzenleyin!

 • Dolgu

  Dolgu

  Çene, dudak, gözaltı, kaş ve alın bölgelerine operasyonları yapmaktayız

 • Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Doğuştan olmayan kulak kıvrımının tekrar oluşturulması demektir.

 • img

  İzmir Burun Estetiği

  Modern tıbbın verdiği imkanlar insan hayatına en iyi katkıyı sunuyor

Çalışma saatlerimiz

 • Pazartesi 09:00 - 18:00
 • Salı 09:00 - 18:00
 • Çarşamba 09:00 - 18:00
 • Perşembe 09:00 - 18:00
 • Cuma 09:00 - 18:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı