+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Dinamik Askı Nedir?
 
Fransız askısı nedir? Fransız askısı nasıl yapılır? Bu sorular birçok insan tarafından sorulan sorulardır. İlk olarak Fransa’da uygulanmaya başlayan estetik işlemi olarak literatüre katıltılan bir işlemdir. Fransa’da uygulanmaya başlamasından sonra ülkeler arasında hızla yayıldı. Bu kadar hızlı yayılmasının nedenleri arasında başarılı olması ve uygulanan kişiler tarafından beğenilmesidir.  Ameliyatsız bir yöntem olan Fransız askının nasıl yapıldığı ise en çok merak edilen sorulardan biridir. Ameliyatsız bir işlemin yüz gerdirmede başarılı olması birçok insan tarafından merak uyandırdı. Peki Fransız askısı nasıl yapılır? Fransız askısı ameliyatsız bir estetik işlemidir. Adından belli olduğu gibi yüz içerisinde askı uygulanmasındır. 
Kalp damar cerrahisinde kullanılan bio uyumlu PDO ipleri, dış kısmı silikon iç kısmı polyester olan iplerin, gerdirme işleminin yapılacağı bölgede askılama işleminin uygulanması olarak tarif edilebilir. Bu işlemde genel anestezi yöntemi uygulanmaz. Lokal anestezi ile kısa sürede yapılan bu işlemde uzun süreli şişkinlik, morluk, kızarıklık oluşmaz. Yöntem sonrası 24 içerisinde hasta gündelik yaşamına dönebilir.
 
Fransız Askısı Kimler İçin Uygundur?
 
Her insan zaman içerisinde yaşlanmaya başlar. Maalesef ki zamana karşı koymak mümkün değildir. Zaman içerisinde hücrelerin yenilenme oranı düşer. Bundan dolayı ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir.  Kırışıklıklar ve sarkmalardan kurtulmak isteyen her insanın estetik yaptırmaya hakkı vardır.  Genellikle bu işlem 30-70 yaş aralığında uygulanır.  Diğer yaş grubuna ait bireyler doktorunuz ile görüşerek herhangi bir sıkıntı yok ise bu işlemi yaptırabilirsiniz. Lokal anestezi ile yapılan işlem sayesinde birçok sağlık sorunu olan bireyler içinde uygun bir estetik yöntemidir.
 
Fransız Askısı Zararlı Mıdır?
 
Fransız askısı nasıl yapılır sorusunun cevabında işlemin ne kadar kolay olduğundan bahsettik. Fransız askısı işlemi uzun süre kullanım imkanı sağlayan bir yöntemdir. Eskiden ameliyatsız yöntemlerde bu kadar başarı sağlanamamakta ve genellikle ameliyatlı estetik yöntemleri önerilmekteydi. Günümüzde ise ameliyatsız yöntemlerin başarısı sayesinde ameliyatsız estetik yöntemleri önerilmektedir. Fransız askısındaki iplerin yüze alışması 2 ile 4 ay arasında sağlanır. Diğer yöntemlere göre jest ve mimik kullanımına izin veren bu yöntem doğal bir görüntüm sunar. Uzman kişiler tarafından uygulandığı zaman herhangi bir zararı yoktur. 
 

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

 • Rinoplasti (Burun Estetiği)

  Rinoplasti Burun Estetigi - Burun Ameliyatı

  Günümüz dünyasında daha güzel bir buruna sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için kliniğimizin hizmetlerinden faydalanarak Rinoplasti (burun estetiği) yapabilirsiniz. Bizi arayın ve bizden randevu alın!

 • Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği - Plastik Cerrahi Yüz Estetiği

  Modern dünyada daha güzel yüz hatlarına sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yüz estetiği size yardımcı olacaktır. Kliniğimizden yararlanın. Bizi arayın ve bizimle bir toplantı düzenleyin!

 • Dolgu

  Dolgu

  Çene, dudak, gözaltı, kaş ve alın bölgelerine operasyonları yapmaktayız

 • Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Doğuştan olmayan kulak kıvrımının tekrar oluşturulması demektir.

 • img

  İzmir Burun Estetiği

  Modern tıbbın verdiği imkanlar insan hayatına en iyi katkıyı sunuyor

Çalışma saatlerimiz

 • Pazartesi 09:00 - 18:00
 • Salı 09:00 - 18:00
 • Çarşamba 09:00 - 18:00
 • Perşembe 09:00 - 18:00
 • Cuma 09:00 - 18:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı