+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Blefaroplasti İyileşme Süreci

Blefaroplasti İyileşme Süreci
 
Blefaroplasti iyileşme süreci kısa bir zaman dilimine dayanır. Öncelikle bu ameliyat göz çevresi ile ilgilidir. Yaşlanma ile göz çevresinde kırışıklık ve birçok sorun ortaya çıkar. Göz kapağı üzerinde gerçekleşen bu ameliyat hem bu alanda sarkmayı önler hem de kırışıklığı giderir. Üstelik daha canlı ve dinç bir görünüm de katar. İyileşme sürecinde geçici deformasyon ve morluk yaşanabilir. Basit estetik ameliyatları arasında yer alır. Süreci ise 30 ve 60 dakika arasında değişir. Ameliyatta göz kapağına dikişler uygulanır. Dikişler işlem sonrası 8 ya da 10 gün içinde kendiliğinde çözülür. Bu gün sayısı içinde iyileşme de tamamlanır. 
 
Blefaroplasti Ameliyatı Sonrası 
 
Blefaroplasti iyileşme süreci kişinin sosyal ve günlük hayatına etki etmeyecek kadar kısadır. Ameliyat sonrası hafif de olsa morluk ve ödem oluşur. Gözü açıp kapatırken hafif ağrı durumu da ortaya çıkabilir. Ancak bu durum yüksek seviyelerde ortaya çıkmaz. Ameliyat sonrası üç güne kadar araba kullanılması doktor tarafından yasaklanır. İşlemden ilk 48 saate kadar yavaşta olsa şişme ortaya çıkar. Kana benzeyen morluk da oluşur. Morluk ve şişkinlik de 7 ve 10 gün içinde geçer. Ayrıca bu şişkinliği azaltıcı ilaçlar da kullanılır. Böylece ağrı durumu da yaşanmaz. Rutin kontroller de yapılarak pansuman işlemi uygulanır. 
 
Blefaroplasti Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 
 
Blefaroplasti iyileşme süreci eğer gerekli kontroller yapılıp dikkat edilirse kısa sürede gerçekleşir. Sadece iki hafta içinde hızlı bir iyileşme yaşanır. Bunun için oldukça soğuk olan havalardan uzak durulmalı. Ada çayı ve bitkisel çayların içimi de azaltılmalı. Banyo yaptıktan sonra dikiler ıslanır. Sonrasında dikiş arasını kulak pamukları ile temizleyip kurulayabilirsiniz. Elle çok fazla temas edilmemesine de dikkat edilmeli. Elle çok fazla ovuşturma durumu da yapılmamalı. Çünkü bu durum şişkinliği arttırabilir. Göz üzerine tam iyileşme oluncaya kadar krem ve makyaj uygulaması da yapılmamalıdır. Fazla güneşin altında durulmamasına da dikkat edilmeli. Dikiler alındıktan sonra genel ve gündelik hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. Tam 21 gün sonra da makyaj yapabilirsiniz. 
 

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

 • Rinoplasti (Burun Estetiği)

  Rinoplasti Burun Estetigi - Burun Ameliyatı

  Günümüz dünyasında daha güzel bir buruna sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için kliniğimizin hizmetlerinden faydalanarak Rinoplasti (burun estetiği) yapabilirsiniz. Bizi arayın ve bizden randevu alın!

 • Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği - Plastik Cerrahi Yüz Estetiği

  Modern dünyada daha güzel yüz hatlarına sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yüz estetiği size yardımcı olacaktır. Kliniğimizden yararlanın. Bizi arayın ve bizimle bir toplantı düzenleyin!

 • Dolgu

  Dolgu

  Çene, dudak, gözaltı, kaş ve alın bölgelerine operasyonları yapmaktayız

 • Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Doğuştan olmayan kulak kıvrımının tekrar oluşturulması demektir.

 • img

  İzmir Burun Estetiği

  Modern tıbbın verdiği imkanlar insan hayatına en iyi katkıyı sunuyor

Çalışma saatlerimiz

 • Pazartesi 09:00 - 18:00
 • Salı 09:00 - 18:00
 • Çarşamba 09:00 - 18:00
 • Perşembe 09:00 - 18:00
 • Cuma 09:00 - 18:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı