+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Hyalüronik asit cildin nemli olmasını sağlayan bir maddedir.  Cildin beslenemesin de önemli rol oynayan Hyalüronik asit özellikle, gözde, ciltte ve eklemlerde yüksek oranda bulunur. Ciltte doğal olarak bulunan Hyalüronik asit yaş almaya ile birlikte azalma görülür. Dudak dolgusu uygulanırken Hyalüronik asit kullanır. Bu sayede ciltte olan bir madde ile ince dudaklar dolgun hale getirir. Dudak dolgusu çeşitleri iki kategoride toplanır. Kalıcı ve geçici olmak üzere ili tip dolgu çeşitti vardır. Kişinin isteklerine göre kalıcı veya geçici dolgu yöntemi uygulanır.

Geçici dolgu uygulamasında ciltte doğal olarak bulunan Hyalüronik asit enjekte edilir. Bu sayede dudak bölgesi nemlendirirken aynı zamanda dolgun görünmesi amaçlanır. Cildin temel maddelerinin uygulanması alerjik reaksiyon ihtimalini ortadan kaldırır.

Dudak Dolgusu Modelleri

Dudak güzellik algısı geçmişten günümüze değişiklik göstermektedir. Geçmişte ince dudaklar güzel olarak algılanırken günümüzde ise daha dolgun dudaklar tercih edilmektedir. Güzel algısı ne olursa olsun sizin kendinizi güzel hissedeceğini modelin uygulanması gerekir.  Yüzünüze uygun olan dudak dolgusu çeşitleri arasından seçim yapmanız ise daha doğru sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Estetik işlemlerin hemen hemen hepsinde hastanın isteklerine göre altın oran kullanır. Altın oran doğada bulunan bir oran türüdür. Ayrıca insanların gözüne daha hoş gelmesini sağlayan bir yöntemdir. Altın oran kullanılarak yapılan dolguya Venüs ismi verir. Üst dudak diş etlerini kapatacak kadar büyük olur ve alt dudak üst dudaktan daha büyüktür.

Afrodit dudak modelin ise alt dudak ve üst dudak boyutu birbirileri ile aynıdır. İkisi de aynı dolgunlukta olan bu model yüz tipine uygun uygulanması sonucunda muhteşem dolgun dudaklar yaratır.

Dudak dolgusu çeşitleri arasında dolmayan veya kişinin isteklerine göre yapılabilir. Örneğin Üst           dudak v şeklinde keskin hatlara sahip Hera tipi dolgu Afrodit dudak yapısı ile birleştirebilir. Dudak dolgusu doktor ile hasta arasında anlaşılarak yapılması gereken ve doktorun uzman ellerinde olan bir işlemdir.

 Dudak Dolgusu Yapay Durur Mu?

Dudak dolgusu modeli, dolgunluğu ve şeklin tamamen kişinin isteklerine göre yapılmaktadır. Bundan dolayı eğer hafif bir dolgu isterseniz veya daha natürel bir dolgu bu mümkündür. Dolgunun doğal durması için yüz tipinize uygun büyüklükte dolgu yapılması gerekir. Her dolgu her kişide aynı duruşu sergilemez. Dudak dolgusu çeşitleri arasından yüz tipinize uygun modelli yaptırabilirsiniz.

 

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

 • Rinoplasti (Burun Estetiği)

  Rinoplasti Burun Estetigi - Burun Ameliyatı

  Günümüz dünyasında daha güzel bir buruna sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için kliniğimizin hizmetlerinden faydalanarak Rinoplasti (burun estetiği) yapabilirsiniz. Bizi arayın ve bizden randevu alın!

 • Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği - Plastik Cerrahi Yüz Estetiği

  Modern dünyada daha güzel yüz hatlarına sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yüz estetiği size yardımcı olacaktır. Kliniğimizden yararlanın. Bizi arayın ve bizimle bir toplantı düzenleyin!

 • Dolgu

  Dolgu

  Çene, dudak, gözaltı, kaş ve alın bölgelerine operasyonları yapmaktayız

 • Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Otoplasti (Kepçe Kulak Estetiği)

  Doğuştan olmayan kulak kıvrımının tekrar oluşturulması demektir.

 • img

  İzmir Burun Estetiği

  Modern tıbbın verdiği imkanlar insan hayatına en iyi katkıyı sunuyor

Çalışma saatlerimiz

 • Pazartesi 09:00 - 18:00
 • Salı 09:00 - 18:00
 • Çarşamba 09:00 - 18:00
 • Perşembe 09:00 - 18:00
 • Cuma 09:00 - 18:00
 • Cumartesi 09:00 - 14:00
 • Pazar Kapalı